BMW Motorrad blahoželá Michaelovi Martinovi. 25 rokov cestovateľského dobrodružstva na BMW GS

Michael Martin pod mliečnou cestou
Michael Martin pod mliečnou cestou

Michael Martin, svetovo preslávený fotograf špecializujúci sa na púšte, cestuje do najodľahlejších kútov našej Zeme už viac ako 30 rokov. Tento profesionálny fotograf cestuje na motocykli za najlepšími zábermi už 25 rokov. Vtedy to bolo BMW R 100 GS, na ktorom podnikol transkontinentálnu cestu cez Afriku z Kene do Kapského Mesta.

„Pre mňa je pri mojich dlhých výpravách do najvzdialenejších miest našej planéty motocykel ideálnym dopravným prostriedkom. V porovnaní s automobilmi je veľmi ľahký a agilný, súčasne je dostatočne úzky na cestovanie po najrôznejších chodníkoch. Zásluhou dvojice nadšených zamestnancov BMW sa podarilo, aby som spolu so svojimi spoločníkmi našu africkú cestu podnikol na motocykloch BMW R 100 GS. A boli sme z nich nadšení. Následne sa nám podarilo s Lufthansou bezplatne dohovoriť prevoz našich strojov do Nairobi. Od toho okamihu sa začal náš prvý veľký projekt”, spomína 53-ročný cestovateľ a fotograf.

Michael Martin na ceste za novým dobrodrúžstvom
Michael Martin na ceste za novým dobrodrúžstvom

Stephan Schall, prezident BMW Motorrad, dodáva: „Michael Martin a BMW GS, to je spoločný sen, ktorý trvá 25 rokov. Je to kombinácia, ktorá nemôže byť lepšia. Práve unikátne vysoké nároky Michaela Martina, ktoré kladie na svoje expedičné stroje, pôsobivo ukazujú, ako dokonale sú motocykle BMW GS pripravené pre tieto účely. Sme veľmi potešení, že partnerstvo BMW Motorrad s Michaelom Martinom úspešne trvá už 25 rokov, a tešíme sa na jeho pokračovanie aj v budúcnosti.”

Objavovanie Afriky si Michael Martin nemohol nechať ujsť. V rokoch 1995 a 1998 podnikol expedície okolo Nílu a do africkej púšte. Vtedy to už bolo v sedle motocykla BMW R 1100 GS.

Michael Martin v púšti so svojou GS
Michael Martin v púšti so svojou GS

„To bol okamih, kedy som si za svoju hlavnú tému zvolil púšte. V roku 2000 som rozbehol projekt ,Deserts of the Earth – Púšte sveta‘. V tom čase som jazdil na R 1150 GS, ktorý opäť zdokonalil vlastnosti svojho predchodcu”, spomína ďalej Michael Martin.

Michael Martin na ceste za novým dobrodrúžstvom
Michael Martin na ceste za novým dobrodrúžstvom

V roku 2009 sa Michael Martin rozbehol ďalej cestovať a fotografovať v rámci nového projektu „Desert Planet – Púštna planéta”. Tentoraz to bolo na motocykli R 1200 GS Adventure, ktorý bol navrhnutý práve pre tieto extrémne podmienky. Na Michaela Martina nečakajú iba suché púšte, ale aj ľadové podmienky v Arktíde a Antarktíde. Odvtedy absolvoval už viac ako štyridsať ciest a expedícií. „Desert Planet” je multimediálny formát, v rámci ktorého sa pripravuje fotokniha, televízny seriál a súčasne aj výstava.

Púšte nie sú len piesok a slnko
Púšte nie sú len piesok a slnko

Michael Martin začne svoj projekt „Desert Planet” prezentovať v rámci cesty, ktorá sa rozbehne 22. októbra 2016 a bude vo fascinujúcej podobe trvať až do apríla 2017 vo viac ako sto nemeckých a desať rakúskych mestách. Viac informácií a rezervácie vstupeniek nájdete na: www.michael-martin.de.

ZdrojBMW
SHARE