Miniséria Pustina z originálnej produkcie HBO Europe bude mať medzinárodnú premiéru na Filmovom festivale v Toronte

Jaroslav Dušek v seriály Pustatina
Jaroslav Dušek v seriály Pustatina
38. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Toronte (TIFF) vo svetovej premiére uvedie všetkých osem epizód novej kriminálnej drámy Pustina (2016). Po historickej minisérii Horiaci ker (2013) ide už o druhý počin z originálnej produkcie HBO Europe, ktorý tu bude mať premiéru pred medzinárodným publikom.
Prvé dve epizódy minisérie boli v rámci sekcie Zvláštne uvedenie premietnuté už v mesiaci júl na 51. medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch, kde zožali pozitívnu odozvu od divákov i kritikov. Umelecký riaditeľ MFFKV Karel Och o seriáli povedal: “Bude to televízna udalosť sezóny.” Osemdielna kriminálna dráma uznávaného scenáristu Štěpána Hulíka a režisérov Ivana Zachariáša a Alice Nellis bude mať na HBO premiéru v októbri.
Zuzana Stivínová v seriály Pustatina
Zuzana Stivínová v seriály Pustatina
Dramatický príbeh začína udalosťou, ktorá zmení život všetkým členom zomknutej vidieckej komunity v severných Čechách. Keď sa starostka Pustiny, Hana Sikorová, ocitne na vrchole svojho boja proti veľkej ťažobnej spoločnosti, ktorá sa chce dostať k veľkým zásobám hnedého uhlia a ponúknuť obyvateľom vysoké odstupné výmenou za opustenie ich domovov, zmizne jej štrnásťročná dcéra Miša. Pátranie po dcére ju po rokoch mierumilovného spolužitia s ostatnými privedie k pochybnostiam ohľadom celej komunity, ktorá sa pod vplyvom udalostí začína rozpadať a ukazovať svoju pravú tvár. 
V hlavných úlohách sa predstavia: Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Jan Cina, Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha, Roman Skamene a tiež výrazné mladé talenty Oskar Hes a Janek Gregor, ktorí stvárňujú chovancov diagnostického ústavu. HBO Europe projektom naväzuje na spoluprácu s produkčnými spoločnosťami nutprodukce a ETAMP Film, ktoré sa podieľali na historickej minisérii Horiaci ker, ocenenej jedenástimi Českými levmi. 
ZdrojHBO
SHARE