10 najkrajších gréckych ostrovov

Ostrov Santorini
Ostrov Santorini

Grécko je jedno z top destinácií dovolenkárov z celého sveta. Niet sa čomu diviť celková dĺžka pobrežia je 13 676 km a patrí k nemu okolo 2 000 ostrovov v Egejskom, Iónskom a Stredozemnom mori. Medzi najväčšie  a najznámejšie ostrovy patrí Kréta a Rhodos poznáte však aj menšie menej známe destinácie? Nižšie sme pre Vás pripravili výber 10 najkrajších gréckych ostrovov.

1.) Zakynthos

Pláž Navagio Zakynthos
Pláž Navagio Zakynthos Photo credit

Ostrov Zakynthos je vďaka svojej prírode obľúbenou turistickou destináciou. Je známy najmä plážou Navagio, kde sa nachádza vrak lode. Tátlo pláž je považovaná za najkrajšiu pláž Európy.

2.) Korfu

Korfu Pláž Kanoni
Korfu Pláž Kanoni Photo credit

Korfu je mesto na severozápade Grécka jeho najväčším lákadlom je Staré mesto, ktoré je od roku 2007 súčasťou svetové dedičstva UNESCO.

3.) Mykonos

Mykonos
Mykonos Photo credit

Mykonos je ostrov v gréckom súostroví Kyklady v Stredozemnom mori. Je známy najmä zachovalými veternými mlynmz, ktoré sú roztrúsené po celom ostrove

4.) Kréta

Kréta - ostrov Spinalonga
Kréta – ostrov Spinalonga Photo credit

Kréta je najväčší grécky ostrov a súčasne piaty najväčší ostrov v stredozemnom mori. Považuje sa za kolísku európskej civilizácie a podľa mytológie sa na ňom narodil vládca olympských bohov Zeus.

5.) Santorini

Santorini
Santorini Photo credit

Súostrovie Santorini sa právom považuje za perlu medzi stovkami gréckych ostrovov. Je jedným z najobľúbenejších turistických miest sveta.

6.) Rodos

Rodos - zátoka Anthony Quinn
Rodos – zátoka Anthony Quinn

je grécky ostrov v Egejskom mori. Leží 10km od pobrežia Malej Ázie a vďaka svojim historickým a prírodným krásam je jedno z najobľúbenejších turistických destinácií.

7.) Serifos

Serifos
Serifos Photo credit

Ostrov v gréckom mori, ktorý okrem nádherných pláží ponúka aj hory a údolia. Malé dedinky sú rozosiate po celom ostrove a tvoria tak vynikajúcu dovolenkovú atmosféru.

8.) Paros

Paros
Paros Photo credit

Bol v minulosti známi ťažbou kvalitného bieleho mramora. Teraz je obľúbenou dovolenkovou destináciou.

9.) Symi

Symi
Symi Photo credit

Ostov leží približne 30 km od ostrova Rodos a iba 3km od pobrežia Turecka.

10.) Thasos

Thasos
Thasos Photo credit

Je najsevernejší ostrov v egejskom mori. Vďaka množstvu vlahy ho volajú „Zelený smaragd Egejského mora“