Všímate si nutričné hodnoty potravín? Nezabúdajte na nápoje

Kingswood
Kingswood

Vyvážený príjem potravín a pravidelný pohyb sú základom aktívneho životného štýlu, ktorý je z roka na rok populárnejší. Každý, kto sa chce stravovať racionálne, by mal vedieť, čo obsahujú potraviny, ktoré konzumuje. Všímať by sme si mali nielen informácie o zložení jedál, ale aj nápojov.

Pivovary Topvar zverejnili kompletné výživové informácie ku všetkým svojim produktom online už v minulom roku. „Chceme zvýšiť informovanosť spotrebiteľov a poskytnúť im možnosť kvalifikovane sa rozhodnúť. Preto sú už dnes všetky informácie na webe promileinfo.sk a pracujeme na tom, aby sme ich uviedli aj na väčšine obalov našich produktov. Už teraz môžete napríklad informácie o nutričných hodnotách nájsť na obaloch cidra Kingswood,“ uviedla Jitka Nemečková, hovorkyňa Pivovarov Topvar.

Nové pravidlá zobrazovania výživových hodnôt na obaloch potravín platia od 13. decembra 2016. V prípade alkoholických nápojov však označenie výživovej hodnoty nie je povinné a môže sa obmedziť na energetickú hodnotu. Podľa prieskumu TNS AISA* by však viac ako polovica Slovákov uvítala zobrazenie nutričných hodnôt aj na obaloch piva.

Nutričné vlastnosti piva

Podľa odborníčky na výživu, Klaudie Ilčíkovej z polikliniky Karlova Ves v Bratislave, je pre spotrebiteľa veľkou výhodou, ak má k dispozícii informácie o zložení nápoja. Na etiketách je vhodné všímať si, okrem obsahu alkoholu, najmä obsah cukru, keďže bielkoviny sú zanedbateľné a pivo neobsahuje žiadne tuky.

Kingswood - zloženie
Kingswood – zloženie

„Pivo je nízkoalkoholický nápoj vyrobený z vody, sladu a chmeľu. Pivo má vysoký obsah draslíka a horčíka a viac ako 90 % jeho objemu tvorí voda, čo je z nutričného hľadiska jeho veľkou výhodou. Okrem vody a stopových prvkov obsahuje aj vitamíny – najmä skupiny B. Pivo je vďaka svojmu zloženiu vhodným aperitívom aj digestívom. Z hľadiska kontroly hmotnosti je nutné, aby si spotrebitelia sledovali množstvo požitých nápojov,“ vysvetlila výživová poradkyňa Klaudia Ilčíková.

Ako čítať výživové informácie?

Sledovanie nutričných a energetických hodnôt výrobku je vhodné pre ľudí, ktorí sa snažia udržiavať príjem a výdaj energie v rovnováhe. Etiketám a zloženiu potravy by mali zvláštnu pozornosť venovať predovšetkým diabetici a alergici.

Výživové údaje sa momentálne uvádzajú na 100 g alebo na 100 ml výrobku spolu s energetickou hodnotou v kilojouloch (kJ) a kilokalóriách (kcal), ako aj s množstvami a energetickými hodnotami tukov, nasýtených mastných kyselín, sacharidov, cukrov, bielkovín a soli. Nutričný príjem môžeme kontrolovať aj pomocou podielu RI, čiže tzv. referenčného príjmu. Hodnota referenčného príjmu dospelej osoby je 8 400 kJ/2 000 kcal za jeden deň a na etiketách nájdeme údaje o percentuálnych podieloch 100 g alebo 100 ml výrobku z RI, prípadne jednej porcie.

Tabuľka nutričných hodnôt
Tabuľka nutričných hodnôt

Na etiketách môžu výrobcovia dobrovoľne uvádzať aj podiely ďalších zložiek: škrobu, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok, alkoholických cukrov, či mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín. Sledovaním výživových informácií môžeme jednoducho kontrolovať príjem nasýtených mastných kyselín a soli, ktoré prispievajú k vzniku srdcovo cievnych ochorení či zvyšovaniu krvného tlaku, alebo naopak, zvýšiť príjem vlákniny, minerálov a vitamínov.

O prieskume

*Prieskum agentúry TNS AISA bol uskutočnený v januári 2016 na vzorke 200 účastníkov starších ako 18 rokov, ktorý aspoň raz týždenne konzumujú alkoholický nápoj.

SHARE