Funkčnosť a štýl v celej svojej kráse: slnečné okuliare inšpirované Nissanom Micra

Okuliare inšpirované Nissanom Micra
Okuliare inšpirované Nissanom Micra

Nový mestský hatchback Nissan Micra inšpiruje svojím expresívnym a dynamickým exteriérom ale aj dizajnovým interiérom. Tomáš Král, známy slovenský dizajnér, sa rozhodol využiť vlastnosti modelu na vytvorenie predmetu, vhodného na každodenné použitie – originálne slnečné okuliare.

Nissan postavil pred Tomáša Krála zo Slovenska, ktorý je jedným z popredných zástupcov priemyslového dizajnu vo Švajčiarsku, jasnú úlohu – vytvoriť dekoratívny a úžitkový objekt inšpirovaný novým Nissanom Micra.

Sivé okuliare inšpirované Nissanom Micra
Sivé okuliare inšpirované Nissanom Micra

„Vždy sa snažím, aby mnou vytvorený objekt bol funkčný a splňoval požiadavky zákazníkov, ktorým je určený,“ povedal Tomáš Král. Nakoľko mal takmer absolútnu voľnosť, takmer okamžite myslel na slnečné okuliare. Sú nevyhnutným doplnkom na jar a leto a ich okrúhly tvar pripomína svet automobilov a rýchlej jazdy. Bola to jasná voľba!

Okuliare inšpirované Nissanom Micra v púzdre
Okuliare inšpirované Nissanom Micra v púzdre

„Navrhol som totožné slnečné okuliare pre ženy aj mužov. Farby zodpovedajú laku novej Micry. Na výber sú výrazné, ale i elegantné farby, záleží na vkuse zákazníka,” dodal Tomáš.

Štýl slnečných okuliarov odkazuje na krivky a oválne tvary vo vnútri Nissanu Micra. „Pokiaľ sa pozorne zapozeráte, uvidíte istú podobnosť s okrúhlymi tvarmi, ktoré dominujú v interiéri tohoto vozidla,” vysvetľuje Tomáš. A dodáva: „Chcel som, aby slnečné okuliare obsahovali hlavné rysy nového Nissanu Micra: športový vzhľad, modernosť a dynamiku. Ďalším cieľom bolo zaistiť vodičovi pohodlnú a bezpečnú jazdu počas slnečných dní.“

Interiér nového Nisanu Micra
Interiér nového Nisanu Micra

Štýlové slnečné okuliare majú zdôrazňovať osobnosť vodiča celkom nového Nissanu Micra nielen vtedy, keď sedí za volantom svojho vozidla, ale taktiež aj na inom mieste a situácií – na ulici, pri rannej káve na terase, turistike na horách alebo na pláži.

Nová Micra, ktorá je extrémne úspešnou kombináciou štýlu, dynamiky, komfortu a modernosti, je vďačným objektom inšpirácie pre dizajnérov: maďarské duo Position Collective navrhlo závesnú lampu, Przemek Gibaszewski z Poľska kolekciu módneho oblečenia a český dizajnér Martin Žampach unikátnu pohovku.

ZdrojNISSAN
SHARE