3 hlavné dôvody, prečo muži klamú ženám

Hádka medzi mužom a ženou
Hádka medzi mužom a ženou

Kto klame viac, muži či ženy? Prečo muži klamú ženám? K oficiálnym štatistikám sa zrejme nedopátrame a odpovede sa rôznia podľa toho, koho sa opýtate. Pravda v skutočnosti nie je až taká dôležitá, nakoľko klamať sa jednoducho nemá. Predovšetkým vo vzťahoch.

A predsa sa to deje. Malé klamstvo sem, tam a už je z toho veľká pavučina lží, do ktorej sa zapletie aj sám autor nepravdivých informácií. Ľudia často majú konkrétne dôvody, prečo konajú týmto spôsobom. Dnes konkrétne sa na vec pozrieme pánskou optikou.

Prečo muži klamú ženám?

Muž stojaci pri aute
Muž stojaci pri aute

1. Chcú zaujať

Častým dôvodom mužských klamstiev je snaha očariť dámsku spoločnosť. Mierne (alebo o čosi viac) nafúknuté čísla sexuálnych partneriek, navštívených exotických krajín a vysokopostavených známostí – to sú iba niektoré „položky“, pri ktorých možno pristihnúť chlapa prikrášľovať pravdu.

Možno má dotyčný pán nízke sebavedomie a pocit, že jeho reálne úspechy ženu nezaujmú, prípadne sa iba rád predvádza, dôvody sú rôzne.

Hádka medzi mužom a ženou
Hádka medzi mužom a ženou

2. Chcú sa vyhnúť hádke

Ak sa na obzore objaví riziko hádky s partnerkou, muž môže prepnúť do režimu klamár-klamár len za účelom toho, aby sa mraky rozplynuli. Ak sa vyslovením neškodnej lži môžu vyhnúť priamej konfrontácií, často tak chlapi urobia.

Horšie však je, ak sa to deje na pravidelnej báze a pri serióznych záležitostiach. Vtedy je lepšie jednoznačne vyložiť karty na stôl a vyčistiť vzduch medzi partnermi.

Zamilovaný pár
Zamilovaný pár

3. Nechcú svoju polovičku raniť

Ak by stopercentná úprimnosť mohla ženu raniť, prípadne jej ublížiť hocijakým iným spôsobom, chlap často zvolí lož, prípadne neúplnú pravdu. Deje sa to najmä pri citlivých témach, akými sú váha a výzor, rodinné vzťahy, priatelia a podobne.

Mnoho mužov chce svoje partnerky pred negatívnymi pocitmi ochrániť a často vnímajú lož ako jedinú možnú cestu, ako to docieliť. Nejedná sa o ideálny spôsob, avšak úmysel často býva zvoliť tzv. menšie zlo.

SHARE