So slnkom to príliš nepreháňajte

Na jar sme sa už neuveriteľne tešili, kedy si opäť oblečieme svoje krátke kraťasy, vytiahneme letné šaty a na dlhé mikiny minimálne na dva mesiace zabudneme. Leto je už v plnom prúde a že by bolo ktovieako dobré, nemôžeme povedať. Horúčavy sa striedajú s extrémne chladnými dňami a ešte do toho prichádzajú silné búrky, ktoré ničia najmä úrodu.

Keď sa však konečne ukáže slnko, robíme všetko preto, aby sme chytili bronz. Niekedy to však príliš preženieme a aj obyčajné obliekanie nám robí problémy. Ako si dávkovať slnečné lúče, aby ste si po rokoch nemuseli hovoriť, že ste sa radšej mali častejšie schovávať?

Opaľujte sa doobeda a až neskoro poobede

V čase medzi 11:00 a 15:00 sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu. V tomto časovom rozmedzí je slnko najintenzívnejšie a ak chcete predísť vzniku rakoviny kože, nemali by ste to ignorovať. Ak trávite čas na terase, stiahnite si terasovú markízu, ktorá neprepustí UV žiarenie a dokáže vás dokonale ochrániť pred priamym slnkom.

Pravidelne sa natierajte

Podceniť natieranie sa opaľovacím krémom rozhodne nemôžete. Okrem toho, že by ste si mali vyberať skôr vyššie faktory, nemali by ste podceňovať natieranie ani vtedy, ak je pod mrakom. Práve vtedy vás dokáže spáliť. Tvár a hlavu si skrývajte, plecia taktiež. Práve na tieto miesta sa najviac ľudí sťažuje.

Čas medzi 11:00 a 15:00 využite na domáce práce vo vnútri. Určite ale neotvárajte okná. Majte zatiahnuté záclony, ale aj žalúzie. Zabránite tak prenikaniu horúceho vzduchu do interiérových priestorov.

SHARE