Game of Thrones a obchod s nábytkom?

Kit Harington
Kit Harington By Gage Skidmore Photo credit

Seriál s názvom Game of Thrones alebo Hra o tróny si získal milióny fanúšikov po celom svete. Každý týždeň sa divák nemôže dočkať novej epizódy a čaká, akým smerom sa bude dej vyvíjať. Nekonečné čakanie na novú sériu je však pochopiteľné. Natáčanie je naozaj nákladné a časovo náročné. Veď náklady na jednu epizódu vychádzajú približne na 10 miliónov dolárov. Čo robí z tohto seriálu jeden z najdrahších v celej kinematografii.

Film je plný ničenia a deštrukcie. Logicky vojaci, draci. Pohromy si vyžadujú ničenie rekvizít a to niečo stojí. Okrem efektov, honorárov a scén, sú na scéne drahým špásom aj kostýmy. A tu je práve spomínané spojenie s nábytkárskym priemyslom. Slávny škandinávsky výrobca nábytku, obchod IKEA svojím spôsobom oblieka hviezdy filmového plátna. Ako?

Všimli ste si niekedy plášte, či kožušiny Jona Sneha alebo oblečenie nočnej hliadky severu? Práve ich plášte sú v podstate koberce z obchodného domu IKEA. Samozrejme sú čiastočne upravené a zámerne opotrebené, aby vytvárali efekt stredovekého oblečenia. To, že má Jon Sneh okolo ramien koberec z IKEA je však faktom.

Zdrojwww.architecturaldigest.com
SHARE