Pracujete v kancelárii? Vytvorte si čo najlepšie podmienky na prácu

Prácu v kancelárii vyhľadáva čoraz viac mladých ľudí, pričom si neuvedomujú, že aj táto práca predstavuje určité zdravotné riziká. Ak chcete podávať čo najlepšie výkony, aj keď vám hrozia veľké problémy s krčnou chrbticou a karpálny tunel, poradíme si, ako si vytvoriť čo najlepšie podmienky na prácu v kancelárii.

Robievajte si pravidelné prestávky

Práca v kancelárii nezaťažuje len vaše oči, ale aj vašu chrbticu a práve preto si robte každú pol hodinu prestávku. Ponaťahujte sa, choďte si spraviť kávu, vymeňte náplne do tlačiarní, podebatujte s kolegami. Jednoducho aspoň na chvíľu sa odpútajte od obrazovky počítača.

Prázdny stôl

Svoju prácu dokážete vykonať na 100% len vtedy, ak nemáte neporiadok na svojom pracovnom stole. Spravte si poriadok. Faktúry poukladajte do šanónov. Potrebné dokumenty, ktoré budete potrebovať hneď, si naukladajte na seba. Na stole majte maximálne počítač s myškou a potrebným zápisníkom, poprípade úplne nové tonery Q2612A, ktoré ste si objednali do tlačiarní v kancelárii a plánujete ich v blízkej dobe dať do svojich tlačiarní.

Ergonomické pomôcky

V kancelárii budete nevyhnutne potrebovať ergonomické pomôcky, teda ak si nechcete spôsobiť nemalé zdravotné komplikácie. Používajte ergonomickú kancelársku stoličku, myšku, výškovo nastaviteľný stôl a uvidíte, že zdravotné komplikácie sa vám budú vyhýbať.

SHARE