Úrazy na pracovisku neustále pribúdajú. V čom je hlavný problém?

Každoročne pribúda počet ľudí, ktorí si na svojom pracovisku spôsobili úraz. Viacerým vŕta v hlave, čo je hlavnou príčinou toho, že na pracoviskách pribúda počet ľudí, ktorí si spôsobia trvalé následky a budú tak musieť na nejaký čas opustiť pracovný kolotoč.

Zamestnávatelia podceňujú ochranu zdravia zamestnancov

Úrazy na pracovisku pribúdajú aj z toho dôvodu, lebo zamestnávatelia jednoducho podceňujú ochranu zdravia zamestnancov, pričom veľmi dobre vedia, že by mali pravidelne zabezpečovať BOZP. Hlavným dôvodom, prečo nemyslia na zdravie svojich zamestnancov, je to, že sa snažia ušetriť. Treba sa však zamyslieť, skutočne sa oplatí šetriť na zdraví tých, ktorí nám produkujú zisk?

Nekupujú nové prístroje

Ďalším dôvodom, prečo pribúda počet zamestnancov, ktorí prídu na pracovisku k úrazu, sú staré prístroje a nástroje potrebné na výrobu finálneho produktu. Tieto prístroje nie sú pravidelne kontrolované, zlyhávajú a tým ohrozujú zdravie zamestnancov. Ak podnikáte, odporúčame vám pravidelne kontrolovať stav prístrojov vo firme, pretože od toho, v akom stave sú, bude závisieť aj počet zákaziek. Popritom nezabúdajte na ochranu pred požiarmi.

Keď chce podnikateľ žať úspechy, musí urobiť všetko pre to, aby sa zamestnanci cítili dobre na pracovisku a neboli zbytočne vystavovaní veľkému riziku. Napriek všetkému je stále veľa zamestnávateľov, ktorí tento problém ignorujú. Časom však prídu na to, že robia zle. Možno už bude neskoro nad tým vôbec premýšľať.

SHARE