Zemiaky, 1000 a jeden spôsob

Zemiaky
Zemiaky

Tak to sa trochu ironicky vyjadroval môj brat, keď sme mali doma opäť zemiaky v rôznej podobe. Často išlo o rôznu podobu vo forme príloh, hlavných jedál, ale aj samotnej prípravy a konzumácie zemiakov.

Ľuľok zemiakový je potravina, ktorá je u nás najvýznamnejšou plodinou v poľnohospodárstve. Môžeme potvrdiť, že práve zemiaky sú v našich tradičných domácnostiach jednou z najdôležitejších a najviac využívaných plodín. Babka vravela, že zemiaky sú pre Slovákov „druhým chlebom“. V každom kraji, či oblasti Slovenska majú iný názov. Viete, že prvá zmienka o zemiakoch bola z roku 1768 v dokumente Pojednaní o poľnohospodárstve na Spiši.

Sú vhodné aj na raňajky, obed, ale i na večeru. V našich končinách najčastejšie zemiaky konzumujeme ako prílohy k obedom a večeriam. Ich prípravu môžeme realizovať klasicky na kocky v osolenej vode, alebo ich varíme v šupke.
Uvarené zemiaky vieme vymixovať na kašu, ktorú konzumuje tak ako sme ju pripravili, ale z nej vieme urobiť krokety, ktoré zapečieme. Taktiež zemiaky vieme smažiť, ale vieme i celé uvarené zemiaky v šupke i naplniť a dať zapiecť. Taktiež zo zemiakovej kaše vieme pripraviť aj mini placky pečené na papieri v rúre.

Keďže zemiakov je viacero druhov, taktiež existuje viacero jedál z nich. Z klasických zemiakov, vieme piecť i chlieb, ale vieme upiecť na platni i lokše, či upiecť zemiakové posúchy, zemiakovníky, alebo ich vieme využiť ako plnku do cesta, napríklad ako plnku do zemiakových pirohov.

Napríklad odrodu Batati, ktorá sa dnes teší veľkej popularite vieme upiecť ako hranolky, aj na panvici, ale aj v rúre. Avšak z odrody Bataty sa pripravuje napríklad polievka. Jedli ste už palacinky zo sladkých zemiakov? Pripravujeme ich s rôznymi bylinkami, ale vieme ich pripraviť aj ako prívarky, či jednoduché jedlá, ktoré sú absolútne sýte.

Možno budete prekvapený, ale zo zemiakov sa varia i sýte a pritom lacné jedlá, ako je napríklad tzv. „kuľaša“.

SHARE