Sacharidové jednotky pre všetkých

Zmes rôznych potravín
Zmes rôznych potravín

Myslíte si, že sacharidové jednotky sa týkajú iba diabetikov? Sacharidové jednotky sa týkajú každého jedného z nás. Nášho každodenného života. Aj keď sa podľa vzoru diabetikov naučíme orientovať v potravinách musíme sa snažiť v kontexte o dosiahnutie životnej pohody.

Čo je vlastne jedna sacharidová jednotka (1SJ)? SJ je vlastne množstvo 10 g sacharidov v jedle. Musíme podotknúť v akomkoľvek jedle. Nejde len o sladké jedlá. Ide hlavne o potraviny rastlinného pôvodu. Výnimkou je časť zeleniny, ktorá obsahuje viac vody a vlákniny. Zároveň jedlo okrem sacharidových jednotiek by malo mať nízky glykemický index.

Živočíšne potraviny, ako mäso, maslo, olej sa nepočítajú do počtu SJ. Živočíšne potraviny však majú i výnimky, ktoré sa započítavajú do obsahu SJ a ide hlavne o mlieko, smotanu na varenie, pochúťkovú smotanu a srvátku.

Syr, samotný tvaroh, ale aj bryndzu , ak sú skonzumované v jednej porcii od 50g do 100g sa do počtu SJ v jednom jedle nezapočítavajú, aj napriek tomu, že sú vyrobené z mlieka, pretože pri výrobe týchto produktov laktóza dostáva do srvátky a v samotných syroch ostávajú ako základné prvky bielkoviny, respektíve bielkovina, tuky a znižujú glykemický index. Pre nás je však dôležité trávenie potravín. Ako to máme na mysli? Tak, že ako pre diabetika je lepšie ak zje chlieb s maslom a šunkou, ako iba čistý chlieb, tak je to dôležité i pre nás.

Dôležitý je i výber potravín, ktoré obsahujú i škroboviny, ako je napríklad cestovina, ryža, chlieb, celozrnný chlieb, alebo malý zemiak, ktorý je veľkosťou ako slepačie vajce je tiež množstvom SJ, ako 1SJ. Aj pri klasickej strave je dôležité, aby glykémia jednoducho veľmi neprechádzala výkyvmi, pretože tieto výkyvy vedú k obezite i na pohľad a pocit zdravého človeka. Ak kolíše aj u zdravého človeka môže viesť ku prvotným estetickým komplikáciám a neskôr i k zdravotným. Rozdiel SJ medzi diabetikom a človekom bez nejakého ochorenia je diametrálne odlišný, ale iba v určitých potravinách. Klasickým príkladom je med, ktorý diabetik má využiť iba vo výnimočných prípadoch ako je zhoršenie zdravotného stravu, ktoré ho ohrozuje na živote v zmysle hypoglykémie. U zdravého človeka, ktorý si chce počítať SJ je klasický med prípustný, avšak tiež nie je dobrá jeho konzumácia ako náhrada niektorej zložky v potrave. Samozrejme je dôležitý i pohyb pri takomto spôsobe života, ktorému sa budeme venovať v inej časti nášho blogu.

SHARE