Raňajky ako ich nepoznáme

Matcha palacinky
Matcha palacinky Photo by Gianna Ciaramello on Unsplash

Raňajky ako základ dňa sú pre nás Slovákov tradičné, ak obsahujú vajíčka, párky, šunku, chlieb, či jogurt.

V prípade, že je víkend a máte trošku času na raňajky na viac ako v priebehu klasického pracovného týždňa skúste experimentovať.

Napríklad so špenátovými palacinkami, ktoré pripravíte zo špenátu, mlieka, celozrnnej múky, vajíčka, jarnej cibuľky, papriky a soli s čiernym korením. Okrem papriky všetko vymixujete ponorným mixérom a klasickým spôsobom ako palacinky urobíte tie špenátové. Sú jedny z raňajok ako ich nepoznáme. Tieto raňajky sa prekvapivo často objavujú vo Francúzsku, alebo v dovolenkových destináciách.

Pre zástancov klasických raňajok v podobe praženice máme variantu brokovajíčok na zelenine, ktorá je ideálnym variantom medzi poznaným a nepoznaným. Vajíčka, polovica brokolice, cibuľa, olej, soľ a čierne korenie s čerstvým šalátom podľa sezóny vám vyčaria brokovajíčka a teda tradičné ráno s netradičným nádychom.

Využitie netradičných potravín ako pšenové vločky v podobe kaše, alebo cottage syr s vajíčkami v podobe praženice, alebo iných surovín vedia všedné ráno a raňajky poňať netradične.

Zapojenie fantázie je však tou dôležitou ingredienciou. Skúste si predstaviť napríklad chia semienka. Ako by ste ich využili na raňajky? Ja napríklad ako človek odchovu slovenskej kuchyne by som túto potravinu využila v jogurte ako prísadu do domácich raňajkových jogurtových misiek s ovocím. Avšak netradične som videla z tejto potraviny chia puding, ktorý ma zaujal.

Alebo tradičnou i netradičnou kombináciou je kapusta a lístkové cesto v podobe v podobe mini guiche, ktoré potešia i najmenších pretože lístkové košíčky naplnené kapustovou a smotanovou zmesou si rýchly variantom i v tomto jesennom období.

Dúfame, že sa Vám z týchto tradičných potravín a netradičných raňajok niečo zapáčilo a vyskúšate si ich aj samy. Moja mama mi vždy vravievala: „Kto vie čítať, vie aj variť!“

SHARE