Zaujímavé typy pre vylepšenie tradičných, sladkých pokušení, ktoré nesmú chýbať na vianočnom stole

Linecké pečivo
Linecké pečivo

Dosť bolo predvianočných stresov, užite si tieto najkrajšie sviatky v roku v pokoji a pri výbere vianočných dobrôt veľa nevymýšľajte a stavte na klasiku! – Tá je vždy osvedčená. Pre spestrenie vianočného stola vyberte tradičné sladké pochúťky, aj tie môžu prekvapiť a potešiť ešte lepšou lahodnou a nezabudnuteľnou chuťou. Nie každý má dostatok skúseností pri pečení a preto dávame do pozornosti naše zaujímavé typy pri pečení vianočných dobrôt, aby boli vaše pochúťky ešte lepšie!

Najlepšie mäkučké medové perníčky

Medové perníčky
Medové perníčky

Niektorí si nevedia predstaviť tieto najkrajšie sviatky v roku bez obľúbených, tradičných medovníkov. Nie každému sa však tieto „jednoduché“ maškrty podaria.
Náš tip – všetky suroviny dôkladne zmiešajte a dôkladne vypracované hladké cesto nechajte odležať v chladničke do nasledujúceho dňa. Medovníky pečte pri teplote 150 – 170°C a potom ich ešte teplé potrite rozšľahaným bielkom. Perníky tak budú ihneď mäkké a môžete si ich vychutnávať!

Vianočné kokosové rožteky so šľahačkou

Skúšali ste už pripraviť kokosové rožky zo šľahačky? Vyskúšajte to! Budú nadýchané, jemné, krehké a budú sa rozplývať na jazyku.
Náš tip – k surovinám nezabudnite pridať 33% smotanu na šľahanie! Po zmiešaní surovín cesto nechajte odležať v chladničke asi 2 hodiny a vypracované rožteky pečte pri teplote 180°C asi 20 min. Potom ich obalte práškovým cukrom a až po vychladnutí namočte konce do čokolády.

Lahodné oriešky s rumom

Niekedy nazývané aj „3 oriešky pre Popolušku“ – voňavé, krehké, vláčne a chrumkavé, proste neodoláte im! Skvelý výber pre vianočné pečenie.
Náš tip – pre zaujímavejšiu vôňu a lahodnejšiu chuť nezabudnite do cesta pridať 1-2 lyžice rumu. Vypracované cesto taktiež nechajte odležať celú noc. Pečte pri teplote 180°C asi 15 min. Dobrú chuť!

Tradičné linecké pečivo

Linecké pečivo
Linecké pečivo

Vynikajúce krehké vianočné cukrovinky s marmeládou.Jednoznačne tie najlepšie na stole!
Náš tip – zmiešané suroviny z jednej misky zabalte cesto do fólie a nechajte odležať celý deň. Pečte pri vyhriatej rúre na 170°C asi 5 min. Dĺžka pečenia záleží od hrúbky vykrojeného pečiva. Necháme ich úplne vychladnúť až potom lepíme marmeládou alebo iným krémom.

Raffaello guľôčky
Raffaello guľôčky

Fenomenálne kokosové Raffaello guľôčky zo salkom – už ste ich skúsili a ochutnali? Sú báječné a možno chutnejšie ako originál! 🙂
Náš tip – pridajte polovicu balenia salka a polovicu balenia kokosu – ak sa vám bude zdať pomer hustý, uberte z kokosu. Celé to opäť necháme stuhnúť v chladničke asi 2 hodinky. Ak bude cesto dostatočne tuhé vytvarujeme guličky, ktoré obalíme vo zvyšnom kokose. Do stredu guličiek pridáme mandle. Budte si istí, že skoro nikto si nevšimne rozdiel od originálu!

Tak šup šup – poďme sa pustiť do vianočného pečenia.

SHARE