Chilli u nás doma

Chilli
Chilli Photo by Jonathan Niederhoffer on Unsplash

Chilli je stále obľúbenejšou potravinou v našej kuchyni. Ale prečo páli a prečo ho tam máme radi? To sú otázky, ktorým sa chceme venovať. Je to v dôsledku toho, že Chilli v akejkoľvek forme obsahuje kapsaicín, ktorý vlastne je ich prirodzenou súčasťou a taktiež vysoko dráždi nervové zakončenia na jazyku a neskôr i celom tráviacom trakte.

Pálivosť Chilli sa určuje pomocou Scovilleovej stupnice, ktorá sa zameriava na papričky, ktoré sú rodu Capsicum, a teda obsahujú už spomínaný kapsaicín. Je interpretovaná v jednotkách, ktoré vlastne zodpovedajú stupňu prítomnosti kapsaicínu.

V kuchyni a v gastronómii má však chilli úžasné a širokospektrálne využitie. Napríklad na využitie do omáčok, príloh, ale i do polievok. Využívajú sa čerstvé, sušené, marínované, pečené, grilované, ale aj celé, alebo i mleté. Najznámejšie jedlo zo všetkých, ktoré obsahujú chilli je Chilli con carne. Ale pre gastronómiu a hlavne pre gastronómiu objavujúcich ľudí je ideálne skombinovať chilli s kakaom.

Čo sa týka gastronómie máme pre Vás jeden typ. Chilli pridávajte do varenia až na konci, pretože čím dlhšie sa varia, tým viac naberajú na štipľavosti a ostrosti. Pre uhasenie a zmiernenie ostrosti je ideálne mlieko. Pokiaľ ste už zjedli chilli, tak je dobré ho vypiť, pokiaľ ešte varíte a máte pocit, že ste to s dochucovaním prehnali pomôže vám čokoľvek čo obsahuje čisté tuky.

Takou vychytávkou je chilli sirup, ktorý bežne nie je v našich domácnostiach. Ak však máte radi novinky, respektíve nepoznané špeciality, je sirup niečo nové. Bežne ho doma nemáte, ale nahrádza množstvo omáčok s chilli, alebo umelo vyrábaných dochucovadiel. Tento sirup je možné použiť do miešaných nápojov po celý rok, do čaju, do nepečených tort, do marinády na mäso, alebo aj do zeleninových šalátov. Na Slovensku v čase gulášov je možné ho pridať i tam ako doplnok. Naozaj stačia v niektorých jedlách aj tri kvapky.

U chilli pre laikov, ako som napríklad i ja platí jedno pravidlo. Čím sú plody menšie, tým sú pálivejšie.
Po zjedení chilli papričky sa uvoľňujú v našom organizme endorfíny, a my pociťujeme uvoľnenie, pohodu a spokojnosť. Do určitej miery je chilli i afrodiziakom. Telo sa tak aj lepšie lieči. Ideálne je vyskúšať si chilli sirup.

SHARE