Ako sa vyvarovať v zime problémom s autom?

Teplomer na mnohých miestach republiky mieri hlboko pod bod mrazu. Meteorológovia v posledných dňoch varujú, že nás čakajú mrazivejšie rána, ktorých bude v januári a o mesiac neskôr oveľa viac. Preto by ste sa mali zamerať na zvýšenú starostlivosť o auto, aby vám počas týchto zimných dní dobre slúžilo.

Kde začať?

Nástrah a nepríjemností, ktoré mráz prináša záhradkárom, motoristom, majiteľom nehnuteľností, chovateľom domácich a hospodárskych zvierat je viac než dosť. Následky pôsobenia mrazu môžu byť fatálne.
Kde začať, musíte vedieť najlepšie vy, pretože máte prehľad o stave a veku vášho automobilu. Vonkajšie časti auta ale trpia najviac, preto by ste ich mali cez jeseň vymeniť napríklad za odolnejšie stierače BOSCH Aerotwin. Ich kvalita je vyššia, čo v zime oceníte. Auto musí byť pred vstupom na vozovku dobre očistené, čo môžu staršie gumičky stieračov znemožňovať.

Dobrý výhľad na vozovku

Aj keď to nemusí vyzerať dvakrát dobre, oplatí sa dať na čelné sklo špeciálne plachty alebo protinámrazové fólie, ktoré vám zjednodušia čistenie tejto časti auta v ranných hodinách, keď sa ponáhľate do práce. Povinnú výbavu automobilu by ste mali na zimu doplniť vecami, ktoré vám pomôžu nepríjemné zimné situácie zvládnuť. Jedným z užitočných doplnkov sú snehové reťaze , ktorých použitie je koniec koncov na niektorých cestách v zime povinné.

Jednoduchšie štartovanie

Ako v mraze kedykoľvek naštartovať auto a bezpečne s ním jazdiť napriek náročnejším zimným podmienkam? Užitočnou vecou sú prepojovacie káble, treba tu však dodržiavať správny postup. Samozrejmosťou by mali byť snehové reťaze a výfuky Supersprint na zvýšenie výkonu, ktoré sa tiež postarajú o prvotriednu kvalitu a krásny zvuk počas jazdy. Ak sa vám podarí vaše auto zaistiť proti vplyvom mrazivého počasia aspoň týmito vecami, určite to bude lepšie, ako keby ste neurobili celkom nič. Dajte si pozor aj na vaše jazdné vlastnosti a dodržiavanie rýchlostných noriem, jazdu v aute si predsa môžete spríjemniť aj v zime, a to tým, že sa na ňu dôkladne pripravíte.

SHARE