Med ako dar

Med
Med

Lesný med, ktorý vlastne pochádza z medovice listnatých stromov ako je topoľ, breza, javor, či iné je vzácny, pretože k tvorbe medovice prispievajú poveternostné podmienky a iné prírodné okolnosti. Napríklad z jedného duba lesné včely zozbierajú 350 – 400 kilogramov medovice, z ktorej tento med pochádza. Lesný med sa však líši aj farbou medu, pretože z medovice listnatých stromov disponuje zelenkavo až svetlo hnedou farbou a z duba tmavo hnedou farbou. Farbe dodáva kontrast aj kryštalizácia, kedy je med z dube ešte o odtieň tmavší. Med pochádzajúci borovice, alebo smreka je ešte tmavší. Lesný med obsahuje približne 10 % sacharózy a 60 % redukujúcich cukrov. Obsahuje aj stopové prvky, organické kyseliny a enzýmy, ktoré rozhodujú o mede ako lieku. Využíva sa hlavne ako pomocná terapia pri ochoreniach dýchacieho systému.

Kvetový med sa líši vo farbe, hlavne v závislosti od obdobia zberu. Zmene farby dochádza taktiež po kryštalizácii. Vôňa je však silná a výrazná. Chuť je ovplyvňovaná silou nektáru. Kvetový med sa i v zložení líši podľa obdobia. Vysoký obsah cukrov je hlavne na jar a v lete a jeseni je tento med obohatený hlavne o mikroživiny, enzýmy a látky s antimikrobiálnou aktivitou. Obsahuje aj kremík, ktorý vplýva na srdce a cievy, ale pôsobí pozitívne aj na chrípku a prechladnutie. Využíva sa ako liek na astmu, atopické alergie, či sennú nádchu. Ak by ste chceli zahájiť preventívnu terapiu, tak užijeme ráno jednu lyžicu, cca 7,5 g, pričom sa zvyšuje denná dávka až do počtu 15 lyžíc, čo je cca 300 g. Potom sa znižuje spätne dávka medu až na 7,5 g. Často sa takto realizuje absolútna úľava od príznakov. Tento druh medu je používaný ako vysoko preventívny.

Pastovaný med je pastovaným nie kvôli práci včiel, ale kvôli práci samotného včelára. Je to vyšľahaný med, ktorý je vlastne v originále riadená kryštalizácia medu. Táto forma spracovania sa realizuje bez prísad a bez tepelného zahrievania. Najčastejšie pastovaným medom je repkový med, ale aj slnečnicový. Ďaľšie výhody sú, že netečie, netuhne a je preslávený svojou jemnosťou, chuťou a biologickými aktívnymi látkami. Tento med je bohatý aj na vitamíny radu B, a obsahuje aj vitamín C a D. Ja osobne, keď som ho objavila v jednu krásnu jeseň na miestnym malých trhoch, tak som si ho kúpila iba ako „pikošku“. Od vtedy mám doma poriadnu zásobu na celú zimu a každý deň počas zimy si dám za lyžičku len tak do úst. Odvtedy, čo to takto robím , už nechodím na očkovania proti chrípke.

SHARE