Hurmikaki

Hurmikaki
Hurmikaki

Ochutnali ste už niekedy Hurmikaki? Prvý krát, keď mi navrhla kamarátka, aby som ho ochutnala odmietla som. Neskôr ma trochu svedomie škrelo a tak som si ho v supermarkete kúpila. Jeden plod.

Bála som sa, že bude tento druh ovocia ovocím, ktoré mi nebude chutiť. A tak, ako dieťa sociálnych a iných sieti som sa vybrala na internet, aby som si predstavila s čím mám dočinenia. Našla som si inštruktážne video, kde bolo o tomto ovocí všetko vysvetlené.

Predstavte si, že nebyť toho videa a „osvieteneckej“ myšlienky pozrieť si ho, tak by som trpko ľutovala stred s týmto ovocím. Avšak dozvedela som sa, že plody, ktoré sú u nás dostupné musia ešte dozrieť.

Najlepšie je nechať dozrieť plody, kým nemajú sýto oranžovú farbu a pri dotyku s nimi ostáva na šupke jemná stopa po dotyku. Práve preto som svoju jedinú plodinu tohto ovocia dala do igelitového sáčku a šúp ho na viditeľné miesto, kde som okolo neho chodila a krúžila ako taký jastrab. Každý deň, som čakala, keďže som nemala domáce jablka, tak som musela nechať hurmikaki samé.

Keď toto ovocie nadobudlo požadované jedlé parametre pustila som sa i do štúdia konzumácie, respektíve ako ho nakrájať, alebo pripraviť? Hurmikaki v dozretom stave jednoducho neošúpete, konzumuje sa so šupkou. Dužina by mala byť až priehľadná. Musíte však realizovať prípravu v hlbokom tanieri, pretože neskôr po rozkrojení a maximálnej zrelosti nie je možné hurmikaky prenášať.

Hurmikaki, ako vitamínová bomba ma milo prekvapila svojou chuťou, ktorá bola príjemná sladká. Nemenej prekvapila i vôňa. Taktiež sladká, ktorá pripomína kombináciu jabĺk a marhúľ. Obsahuje okrem vody aj bielkoviny, sacharidy, a vápnik, sodík, železo, či iné minerály.

Plody, ktoré sú veľké približne 5 – 8 cm a pochádza z Číny, jej 900 druhov ju predurčuje na to, aby z neho boli vyrábané vína, ale aj likéry.

SHARE