Slivky v našej kuchyni

Slivky
Slivky

Slivky ako také priviezol do našej oblasti ešte Karol IV, a práve preto sú ľudovo nazývané „karlátka“. Slivky sú obľúbené ovocie a nájdu sa hádam v každom dobrom sade. Majú výborné účinky od svojej vlastnej chuti, pomáhajú v chudnutí, ale aj liečia niektoré sprievodné symptómy vážnejších ochorení.

V slivkách, ktoré je obyčajným ovocím nachádzame vitamíny skupiny B, ktoré sú dôležité pre krvotvorbu. Podporujú taktiež zdravé srdce, dobrú pamäť, svaly, krásne vlasy, nechty a pokožku.

Slivky ako také obsahujú vitamín E, ktorý je antioxidant. Tento vitamín chráni pred niektorými druhmi rakoviny, ale zlepšuje aj hojenie rán, či znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Teda z medicínskeho hľadiska chránia pred infarktom a mŕtvicou. Slivka obsahuje taktiež vitamín A, ktorý je dôležitý pri predchádzaní šeroslepote.

Slivky obsahujú tiež vápnik, ktorý pozitívne vplýva na pevnosť kostí. Sú dôležitým, funkčným zdrojom draslíka aj bóru, ktorý využívame ako antioxidant, ale hlavne ako prevenciu pri osteoporóze kosti. Denná dávka Boru je obsiahnutá v 100 gramoch sliviek.

Toto ovocie obsahuje však aj veľa minerálnych látok, ktoré si naše telo nedokáže vytvoriť samo. Ide hlavne o vlákninu. Práve pre obsah vlákniny slivky sú využívané aj v diétnom stravovaní pacientov, ktorí trpia zápchami pri rôznych ochoreniach.

V slovenských kuchyniach nachádzame slivky ako čerstvé ovocie, sušené ovocie, sirupy, zaváraniny, mrazené ovocie, ale aj rôzne drte, či iné pochutiny. Sušené slivky obsahujú množstvo antioxidantov a železa.

Sušené slivky však majú aj antibakteriálne účinky, znižujú v potravinách množstvo škodlivých baktérií. Využívajú sa aj pre väčšie množstvo kyseliny šťaveľovej, však práve pre obsah tejto kyseliny sa neodporúčajú u pacientov s ochoreniami ľadvín a žlčníka.

Proti už spomínanej zápche sa využíva osvedčený recept, kde sa päť sliviek zaleje vlažnou vodou a nechá odstáť do rána. Ráno sa šťava z tohto extraktu vypije  a zjedia sa slivky. Keďže slivky čistia organizmus a zbavujú ho množstva tuku, sú ideálne v boji s nadváhou. Rýchlo utíšiť a pocit hladu a preto by nemali chýbať v každej kuchyni.

SHARE