BMW radu 2 – nový druh v mestskej džungli

BMW 2 Active Tourer a BMW Gran Tourer
BMW 2 Active Tourer a BMW Gran Tourer

Nové modely BMW radu 2 Active Tourer aj BMW radu 2 Gran Tourer ponúkajú dostatok priestoru, pôsobivú všestrannosť, prvotriedny komfort a povestné dynamické jazdné vlastnosti, ktorými sa preslávila značka BMW. Vynovené prémiové kompaktné modely s motormi najnovšej generácie pre segment Sports Activity Tourer (SAT) budú k dispozícii od marca 2018. Upravená predná časť zvýrazňuje ich športový vzhľad a celkom nové motory novej generácie im dodávajú vyšší výkon pri vysokej účinnosti. Široký výber možností konektivity a asistenčných systémov ich stavia na čelo segmentu. V továrňach v Lipsku (Active Tourer) a v Regensburgu (Gran Tourer) sa od uvedenia modelu Active Tourer v roku 2014 vyrobilo do roku 2017 viac ako 380 000 vozidiel. Najväčším trhom je Nemecko, nasleduje Čína a ďalšie krajiny Európskej únie. Viac ako 70 percent zákazníkov si vďaka tomu prvý raz zakúpilo vozidlo značky BMW a toto vysoké číslo tiež pomohlo k tomu, že tieto dva modely patria k najpredávanejším modelovým radom značky BMW.

Vzhľad

Predná časť nového BMW radu 2
Nová mriežka chladiča dodáva značne výraznejší vzhľad a vyjadrenie sily

Najzreteľnejším identifikačným znakom nových modelov BMW radu 2 Active Tourer a BMW radu 2 Gran Tourer je ich podstatne väčšia mriežka chladiča, ktorá im dodáva značne výraznejší vzhľad a vyjadrenie sily. Prednej časti dominuje veľký trojdielny čierno lakovaný otvor na nasávanie vzduchu, ktorý zdôrazňuje šírku vozidla.

BMW radu 2 vo farbe Modrá Estoril Blue
BMW radu 2 vo farbe Modrá Estoril Blue

Pre nové modely BMW radu 2 Active Tourer a BMW radu 2 Gran Tourer je na výber 13 farieb karosérie, z toho dve nemetalické (biela Alpine White a čierna Black) a 11 metalických možností. Nové odtiene sú dva: oranžová Sunset Orange a béžová Jucaro Beige. Modrá Estoril Blue je vyhradená pre modely s výbavou M Sport. Okrem toho sme k diskom kolies z ľahkých zliatin pridali šesť nových vzorov diskov. Momentálne sú na výber v rozmeroch od 16 do 19 palcov (19-palcové disky kolies budú k dispozícii ako špeciálny doplnok od 7/2018).

Voliteľný tretí rad sedadiel umožňuje zvýšenie prepravnej kapacity až na sedem sedadiel
Voliteľný tretí rad sedadiel umožňuje zvýšenie prepravnej kapacity až na sedem sedadiel

Nový model BMW radu 2 Gran Tourer je dlhý 4,57 m s rázvorom s dĺžkou 2,78 m. Na zadné sedadlá sa vedľa seba zmestia až tri detské sedačky. Voliteľný tretí rad sedadiel umožňuje zvýšenie prepravnej kapacity až na sedem sedadiel. Keď sa nepoužíva, je úplne skrytý v podlahe. Kapacita batožinového priestoru sa v závislosti od usporiadania sedadiel pohybuje od 645 do 1 905 dm3.

BMW 225xe iPerformance Active Tourer
BMW 225xe iPerformance Active Tourer

Plug-in hybrid s elektrickým dojazdom 45 kilometrov

Model BMW 225xe iPerformance Active Tourer ponúka mix športových jazdných vlastností, nízkej spotreby a každodennej praktickej využiteľnosti, ktorá nemá v tomto segmente konkurenciu. Kombinovaná spotreba paliva je 2,5 – 2,3 l/100 km, čo znamená 57 – 52 g CO2/km**. Na elektrický pohon sa vozidlo dostane do vzdialenosti 45 kilometrov a trojvalcový motor BMW TwinPower Turbo mu za každých okolností dodáva dostatok športového výkonu. Výkon 100 kW/136 k pochádza z 1,5-litrového spaľovacieho motora a cez 6-stupňovú prevodovku Steptronic smeruje na predné kolesá, zatiaľ čo elektromotor poháňa výkonom 65 kW/88 k zadné kolesá. To znamená celkový výkon 165 kW/225 k a maximálny krútiaci moment 385 Nm. Elektrifikovaný pohon všetkých kolies zaručuje výnimočnú trakciu aj pri zhoršených poveternostných podmienkach.

Galéria fotiek nového BMW radu 2

Navigácia nového BMW radu 2
Pri voľbe navigačného systému dodávaného na želanie má stredový displej s uhlopriečkou 6,5 alebo 8,8 palca možnosť dotykového ovládania
Zadné sedadlá BMW radu 2
Sedadlá sú teraz ešte pohodlnejšie – štandardne dodávané sedadlá dostali širšie sedáky a predné sedadlá zasa nové poťahové materiály
Tachometer a otáčkomer
Tachometer a otáčkomer
Výfuky BMW radu 2
Ozdobná lišta na zadnom nárazníku zdôrazňuje šírku vozidla a koncovky výfukového potrubia majú teraz väčší priemer – 90 milimetrov.
ZdrojBMW
SHARE