Ako sa starať o pokožku, aby ste vyzerali stále mlado?

Vyzerať mlado aj v strednom veku túži každá jedna žena, ale prekvapivo aj muž. Málokedy však robíme všetko pre to, aby sme boli zdraví. Zabúdame na to, že zdravie nášho vnútra, ale aj našej pokožky závisí predovšetkým od nášho celkového životného štýlu. To, že si dva týždne dáme diétu, neznamená, že sme urobili maximum pre svoje zdravie a už viac nebudeme mať žiadne zdravotné problémy. Ako sa ale starať o pokožku, aby sa na nej neodzrkadlili pribúdajúce roky?

Pravidelnou hydratáciou

Každý jeden večer potom, čo sa odlíčite, natrite si pokožku celého tela, hlavne tvár, ktorá je najviac vystavovaná nepriaznivému počasiu, ktoré bolo v posledných mesiacoch a najmä v posledných týždňoch. V opačnom prípade by sa vám koža začala nadmerne šúpať a necítili by ste sa dvakrát najlepšie. V týchto mrazivých dňoch si natierajte aj uši, nos, čelo a dlane.

Odlišujte krémy na tvár, telo a chodidlá. Najmä tvár natierajte výlučne len krémom na tvár. Odporúčame vyberať prípravky zo sedmokrásky, levandule a žriedlovej soli. Dávajte ale pozor na kožné výrastky, aby ste ich pri hydratácií pokožky nenatrhli. Tieto otravné kožné výrastky by sa museli okamžite odstrániť.

Stvrdnutú kožu na chodidlách odstraňujte

Cez letné mesiace, kedy väčšinu času trávite obutí v šľapkách a sandálach, chcete, aby aj vaše nohy vyzerali mladistvo. Odporúčame vám každý večer po kúpeli odstraňovať stvrdnutú kožu na chodidlách a používať parafínovú masku na nohy. Je dôležité, aby nohy boli neustále hydratované, a to najmä, ak sa sprchujete a nie kúpete. Na odstraňovanie tejto stvrdnutej kože používajte kvalitnú pemzu. Raz za týždeň si robievajte masky na nohy. Natrite si nohy hrubou vrstvou krému a nechajte krém pôsobiť tak, že si na nohy obujete staršie ponožky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou zamastíte. Ak nebudete túto stvrdnutú kožu odstraňovať, môžu sa vám objaviť bolestivé a hlavne na prvý pohľad nepekné plantárne bradavice.

SHARE