Ako si zariadiť najdôležitejšiu miestnosť v domácnosti?

Trávime v nej jednu tretinu nášho života, ale aj napriek tomu si túto miestnosť nevieme zariadiť tak, aby sme sa v nej cítili príjemne a mohli načerpať potrebnú energiu na ďalší deň. Predpokladáme, že viete, o akú miestnosť sa jedná. Hovoríme o spálni, ktorá by mala byť miestom na romantiku, oddych, ale i miestom na utužovanie vzťahu partnerov. Ako si teda zariadiť túto miestnosť?

Dominantná posteľ

Najdôležitejšou súčasťou spálne je bezpochyby posteľ. Pri jej výbere zohľadňujte najmä jej veľkosť, ale všímajte si aj farebné prevedenie. Ak nábytok v spálni už máte, farebné prevedenie postele prispôsobujte vždy farbe nábytku. Odporúčame bukové alebo dubové postele, ale pohrdnúť nepohrdnete ani posteľou z orechového dreva. Odporúčaná veľkosť manželskej postele je 200x160cm. Ak však máte väčšiu spálňu a chcete si dopriať väčšiu posteľ, kupujte si postele 200×180 cm.

Kvalitný matrac

Viac ako posteľ sú dôležitejšie matrace. Odporúčame vám nechať si poradiť pri ich výbere. Najlepšie pre vás bude, ak si dáte vyrobiť matrac na mieru presne podľa vašej váhy a spánkových návykov. Na posteľ vám odporúčame dávať kvalitný a dostatočne veľký prehoz z kvalitného polyesteru. Ten ochráni posteľnú bielizeň pred prachom a špinou. Oceníte ho, ak radi trávite viac času vylihovaním na posteli a bláznením sa so svojimi deťmi.

Posteľná bielizeň

Čo sa týka posteľných obliečok, vyberajte si klasické bavlnené posteľné obliečky. Cez leto ale skôr oceníte saténové a cez chladné zimné dni zase flanelové.

Posteľ umiestňujte minimálne 5-10 cm od steny. Neodporúčame vám kupovať celočalúnené postele. Nevydržia dlho a neposkytnú vám dostatok úložného priestoru ako masívne postele. Pod tieto postele umiestnite viacero plastových nádob, do ktorých môžete uložiť sezónne dekorácie, ale i staré hračky vašich detí. V spálni majte maximálne tak posteľ, malú komodu, nočné stolíky s malými lampičkami. Na okná dávajte pekné a hlavne moderné závesy, ktoré farebne zladíte s prehozom, obliečkami, ale i farbami stien.

SHARE