Účinná ochrana proti vtákom ako ideálny spôsob, ako predĺžiť životnosť fasády domu

Každý majiteľ rodinného domu si dostatočne uvedomuje, aké je to starať sa o rodinný dom. Musí zabezpečiť palivo na zimu. Musí sa postarať o to, aby sa neupchal komín. Musí sa starať o záhradku, ktorú vlastní a musí predovšetkým robiť všetko pre to, aby sa jeho dom neznehodnotil pod vplyvom počasia. Znehodnotiť váš domov môže ale i vtáctvo, ktoré sa rozhodlo vybrať si váš domov za svoj nový domov.

Zábrany proti vtákom

Ak chcete, aby vaša fasáda aj po rokoch bola naozaj v dobrom stave, kúpte si zábrany proti vtákom. Tieto zábrany vtáctvo vôbec nezrania, práve naopak, majú za úlohu ho odlákať a nie smrteľne zraniť. Vtáctvo si stavia hniezda na dostupných miestach a môže si vybrať aj vašu fasádu – miesto pod balkónom, na rímsach, na strešných podhľadoch.

Namontujete ich aj sami

Inštaláciu týchto zábran zvládnete aj sami bez akejkoľvek odbornej pomoci. K týmto zábranám získate špeciálne lepidlo alebo skrutky, vďaka ktorým jednotlivé zábrany dáte na miesta, kde je najväčšia pravdepodobnosť, že vám tam bude vtáctvo hniezdiť. Odporúčame vám kúpiť si tieto zábrany čím skôr. Onedlho si vtáctvo bude hľadať miesta, kde privedie na svet svoje nové potomstvo a pokojne si môžu vybrať aj váš dom. Ak vám na fasáde v minulých rokoch hniezdili holuby, veľmi dobre si uvedomujete, koľko špiny a trusu sa nachádzalo priamo pod hniezdom. V ponuke týchto zábran dokonca nájdete aj ochranu proti holubom, čiže hroty, ktoré sú priamo určené pre tento typ vtáctva.

Predĺžte životnosť vašej fasády tým, že si kúpite kvalitné a pritom nie veľmi drahé hroty proti vtákom. Nemusíte mať strach, že by ste už aj tak dosť ohrozeným druhom vtákov mohli ublížiť. Opakujeme, hroty nie sú nebezpečné. Majú za úlohu vtáctvo odradiť od pristátia.
Ak ale nebudete chcieť len hroty, odporúčame vám nastrihať si pásiky z igelitových sáčkov a umiestniť ich na miesta, kde sa vtáctvo rozhodlo stavať si nové hniezda.

SHARE