Čokoláda v hlavnom jedle

Kúsky čokolády
Kúsky čokolády
Photo by Charisse Kenion on Unsplash

K tomuto článku nás inšpiroval film Čokoláda. Práve v tomto francúzskom filme z prostredia francúzskej dediny, kde práve čokoláda prebúdza v ľuďoch skryté vážne. Ide hlavne o to, že je súčasťou hlavných jedál a jediné sústo čokolády dokáže zmeniť človeka, ľudské vzťahy, ale aj celé mesto a jeho morálku. V tomto filme je opísané prirodzené pokušenie, odriekanie, ale aj otvorenie sa citom.

Čokoláda ako hriešne zdravá pochutina je pre mnohých ľudí sladkou bodkou. Málokto si vie predstaviť, že vie byť súčasťou hlavných jedál.

Tento film nám poukazuje v niektorých scénach, že čokoláda môže byť súčasťou hlavného jedla, napríklad vo forme omáčky. Pri hľadaní receptov na internete nás zaujal srnčí chrbát s čokoládovou omáčkou. Ide o netradičné jedlo, ktoré predstavuje kombináciu dosť netradičnú, ale inšpirujúcu.

Pripravuje sa zo srnčieho mäsa, pancetty, ktorú nakrájame na rezance, šalotky, cesnaku, tymiánu, bobkového listu, červeného vína, tmavého kuracieho vývaru, 70 percentnej čokolády, mletého čierneho korenia, kocky masla a olivového oleja a soli. Túto pochúťku pripravujeme tak, že na rozpálenej panvici opečieme mäso zo všetkých strán, tak aby sa zatiahlo. Do panvice pridáme kocku masla a prelievame ním mäso. Takto opečené mäso si prenesieme na alobal a zabalíme ho a dáme na osem minút odpočívať do rozpálenej trúby. Medzitým si pripravujeme omáčku, ktorá pozostáva z pancetty, šalotky a cesnaku, ktoré sa smažíme na olivovom oleji. Neskôr túto zmes posypeme čiernym korením a pridáme tymián a bobkový list. Následne pridáme červené víno a necháme zredukovať, pričom nasleduje kurací vývar a taktiež jeho redukcia. Nakoniec omáčku prepasírujeme a vymiešame čokoládu, ktorá je nastrúhaná a teda sa v tejto zmesi úplne rozpustí.

Tento vzácny recept je jednou z inšpirácií ako využiť čokoládu v hlavnom jedle. Existuje mnoho omáčok vhodných k mäsu, ale i k slaným závinom, alebo iným typom hlavných jedál. Podľa nášho názoru je dobré poznať viacero kombinácií, ktoré oživia náš gastronomický rozhľad. Veríme, že i ten váš.

SHARE