Kurkuma

Kurkuma
Kurkuma
Photo by Taylor Kiser on Unsplash

Kurkumu nazývame aj „indický šafrán“. Pôsobí proti rakovine, ale svojou žltou farbou je bežnou prísadou vo Východnej medicíne, ale aj kuchyni.

Jasne žltá až oranžová farba, ktorá zafarbuje jedlo sa používa aj ako farbivo na šaty v Indii. Na ďalekom východe sa jej pripisujú aj magické vlastnosti, pričom sa využíva aj na ochranu proti zlým duchom.

Je mierne aromatická, no jej vôňa skôr pripomína korenie so sviežim nádychom pomarančov a zázvoru. Práve preto sa podobá na najdrahšie korenie na svete, a práve preto je aj často mylne považovaná za vzácny šafran.

Zložkou kurkumy je kurkumín, ktorému sa pripisuje to, že dokáže blokovať enzým podporujúci rast nádorov. Potvrdzujú nám to aj štúdie, ktoré hovoria že kurkumín môže pomôcť predchádzať niekoľkým druhom rakoviny.

Taktiež sa využíva aj ako antioxidant, ktorý „odbúrava“ voľné radikály. Kurkuma zmierňuje aj príznaky artritídy, pretože má protizápalové účinky a taktiež napomáha pri zmiernení bolestí a pri opuchoch.

Kurmuma napomáha aj chudnutiu a preto sa hojne využíva v kuchyni. Ak zmiešame kurkumu a med dostaneme prírodné antibiotikum, ktoré má pozitívne účinky na črevnú mikroflóru a imunitu.

Správny pomer je jedna polievková lyžica kurkumy a 100 g medu. Je potrebné ju premiešať a skladovať v sklenenej nádobe. Prvý deň užívania sa užíva pol lyžice každú hodinu, druhý deň pol lyžice každé dve hodiny a tretí deň pol lyžice 3x denne. Kurkuma by sa mala rozpustiť v ústach.

Ďaľším receptom z kuchyne je i smoothie s kurkumov, ktorá je vlastne antioxidačná bomba. Pripravuje sa z ananásu alebo manga, banánu, kurkumy, škorice, zázvoru, chia semienok a kokosového mlieka.

Nahrádzanie obyčajným mliekom nie je vhodné. Všetky ingrediencie sa zmiešajú v mixéry a rozmixujeme ich na jemno. Tento nápoj s kurkumou je nazývaný aj „Zlaté mlieko“.

SHARE