Špargľa – viete ako sa pestuje a ako zistíme, že je čerstvá?

Špargľa
Špargľa
Photo by Stephanie Studer on Unsplash

Viete ako sa pestuje špargľa? Pod zemou, z cesty uvidíte, ako roľníci obrábajú kopce zeme. Zaujímavosťou je, že u našich susedov je obľúbenou pochúťkou a v pestovaní sú na popredných miestach, pričom u nás bola ešte donedávna neznámou pochutinou. Ide však o veľmi zdravú zeleninu.

Obsahuje veľa vitamínov, kyselinu listovú, železo, draslík a stopové prvky vlákniny, ale má aj diuretické účinky, čiže pomáha organizmus odvodňovať. Avšak špargľa je považovaná aj za afrodiziakum. Platí pravidlo, že čím je špargľa tenšia, tým je aj jemnejšia a teda je chutnejšia a slabšia.

Ako zistíme, že je špargľa čerstvá? Existuje trik, kde stisneme medzi prstami jej spodný koniec špargľa vám má prasknúť, a má vytiecť šťava. Dôležité na tomto triku je práve to, aby vytiekla šťava. Takto zistíme, že je špargľa čerstvá. Druhým trikom, alebo skôr znakom je jej charakteristika a nezameniteľná aróma. Vonia mierne sladkasto.

Špargľu očistíme špeciálnou škrabkou na špargľu, avšak ak ju nemáme k dispozícii postačíme si so škrabkou na zemiaky. Čistíme ju z hora nadol, po celej jej dĺžke okrem hlavičky. Špargľu netreba šetriť, ak máme pocit že je ešte drevnatá, čistíme ju ďalej, pretože by mohla mať horkú chuť. Keď je očistená, opláchneme ju zo spodnej strany Odrežeme asi jeden centimeter, ktorý sa vyhadzuje.

Aj varenie podlieha určitým zákonitostiam. Špargľu je najlepšie variť V špeciálnom úzkom a vyššom hrnci, ktorý nám umožní variť ju takzvane “ postojačky“. Varíme ju hrubým koncom dole a hlavičkou hore, približne 7 až 10 minút.

Z receptov je ideálna špargľová polievka, ktorá sa pripravuje zo špargle, strúhaných zemiakov mlieka s krupicou.
Taktiež je ideálny špargľový krém, ale aj špargľa napríklad so syrom. Lahôdkou pre gurmánov je špargľa s holandskou omáčkou.

Milovať vedia prekvapiť aj zapekané cestoviny so špargľou, ale aj špargľa s voľskými okami. Pre milovníkov mäsa ponúkame aj variantu špargľové závitky.

Typom na uskladňovanie špargle je zbavenie samotného obalu, v ktorom ju kúpime. Následne ju umyjeme a zabalíme do utierky, tak aby zostala dlhšie svieža.

SHARE