Špalda

Špalda
Špalda
Photo by Melissa Askew on Unsplash

Špalda, alebo špaldová pšenica sa pestuje už po stáročia. Je to jeden z pôvodných druhov pšenice, ktorý je zaznamenaný aj v historických dokumentoch.

Špalda bola odporúčaná už 12. storočí pri viacerých zdravotných problémoch. Odporúčala sa napríklad pri nedostatočnom prekrvení, na dodanie sily svalov, väzivám a pletivám, alebo aj na adekvátnu výmenu látok v tele.

Keďže špalda je už od tohto obdobia základným článkom potravy, nikoho neprekvapí, že je odporúčaná do dnes.

Zaujímavosťou špaldy je to, že v akejkoľvek forme ako zrno, otruby, krupica alebo múka, si zachováva svoj ozdravný účinok. Chuť pripomína oriešky. Odporúča sa vo výžive fyziologicky zdravých jedincov, ale aj chorých rôzneho veku.

V jednom zrniečku špaldy je ukryté významné množstvo prvkov. Obsahuje bielkoviny (17%), tuky(2,5%), ale aj vitamíny ako je skupina vitamínov B, vitamíny A a E. Taktiež obsahuje fosfor, draslík, horčík, vápnik a zinok.

Obsahuje lepok, ktorý dodáva výrobkom svoju chuť, šťavnatosť a dlhodobú čerstvosť. Špalda je preslávená aj stimuláciou imunitného systému a s obsahom betakaroténu a má aj regeneračné účinky na telové bunky.

Špalde patria popredné priečky medzi zdravými potravinami. Jej vyšší obsah vlákniny sa podieľa na podpore trávenia a prečisťuje taktiež organizmus.

Špalda sa užíva na raňajky, napríklad ako vločky, musli, alebo ako kaša. Taktiež zaujímavým doplnkom našej kuchyne špaldová kávovina, ktorá je bezkofeínovou náhradou kávy. Na obed si zo špaldovej celozrnnej múky môžeme pripraviť halušky, pirohy, lokše, placky, ale aj palacinky.

Špaldovú múku môžeme používať pri zahusťovaní polievok. Na zahustenie môžeme používať špaldové otruby. Špaldové otruby sú vlastne vonkajšou vrstvou zrna. Odstraňuje sa pri mletí, avšak obsahuje najviac vitamínov.
Špalda, respektíve otruby sú výbornou prílohou, ale aj súčasťou šalátov, a to hlavne ako obrúsené zrno špaldy takzvané kernotto.

Z tejto prísady sa vyrábajú aj mnohé druhy cestovín ako napríklad penne, špirály alebo rezance.

SHARE