Ergonomické nosiče – pomôcky, ktoré ako prvorodičky určite využijete

Príprava na materstvo je pre prvorodičky určitým spôsobom stresujúca. Je to pre nich jedna veľká neznáma a bez pomoci kamarátok a mamy by sa nezaobišli. Predsa len starostlivosť o bábätko je veľmi náročná, najmä v prvých mesiacoch, kedy si mamička a dieťatko na seba zvykajú.

Ak hľadáte pomôcky, ktoré by vám uľahčili starostlivosť o bábätko, také ergonomické nosiče určite oceníte najmä pri prvom bábätku. V čom sú naozaj také dobré a prečo by ste si ich mali kúpiť?

Zvládnete starostlivosť o dieťa a zároveň aj o domácnosť

Ako prvorodička máte strach o dieťatko a chcete byť pri ňom 24 hodín denne. Zároveň si však uvedomujete, že zatiaľ, čo je váš partner v práci, vy sa musíte postarať aj o domácnosť – musíte navariť, upratať. Ergobaby nosič vyrobený zo 100% bavlny, ktorý má nastaviteľné popruhy a nezaťažuje vaše boky a chrbát, vám pomôže zvládnuť starostlivosť o domácnosť, ale zároveň aj o dieťatko. Má integrovanú kapucňu na spanie a prispôsobí sa telíčku vášho drobčeka. Je vhodný pre maličké bábätko, ale i pre dieťa do 20 kg.

Zatiaľ čo váš drobček bude spokojne spinkať v ergonosiči, vy navaríte, vypijete si kávičku, naobedujete sa, poupratujete celú domácnosť.

Na prechádzky bez kočíka

Ak nechcete byť zavretá medzi štyrmi stenami a zároveň sa nechcete neustále nadrapovať s kočíkom, dajte dieťatko do nosiča a vyberte sa na prechádzku aj do náročnejších terénov. Dieťatko bude v bezpečí spinkať pri vás a vy sa nemusíte trápiť s kočíkom.

Navyše je dokázané, že bábätko je pokojnejšie a menej plače, keď ho mamička nosieva v šatke alebo nosiči. Ak hľadáte kvalitný ergobaby nosič, vyskúšajte nemecký Manduca nosič. Má športovo- elegantný dizajn a je vhodný na nosenie vpredu, na chrbte a na boku.

Zdravý chrbát

Nosením odľahčíte svoju chrbticu od nadmernej záťaže. Nosenie bábätka navyše priaznivo vplýva na vývoj bábätka, preto sa nebojte nosenia a vyskúšajte si to. Niektorí predajcovia dokonca ponúkajú niektoré nosiče na prenájom! Nosenie bábätka by sme mohli pokojne prirovnať k cvičeniu na stacionárnych bradlách, ale zase na druhej strane, nesmiete to brať ako cvičenie. Nosiče a šatky sú pomôcky, ktoré majú matkám uľahčiť nosenie bábätka.

Kúpte si ergonomické nosiče, ktoré sa prispôsobia váhe vášho dieťatka. Uvidíte, že aj teraz cez leto tieto nosiče využijete – napríklad, keď pôjdete na menšiu prechádzku do prírody.

SHARE