Ideálne pomôcky pre váš dom a záhradu

Leto už dorazilo aj k vám domov. Tešíte sa z príjemného letného počasia? Určite áno, veď kto by sa netešil. Letné horúčavy však robia a budú robiť problémy najmä vašej záhradke.

Ak bývate na dedine a polievanie záhradky vám robí vrásky na čele, prezradíme vám, ako si túto činnosť zjednodušiť a okrem nej sa dozviete mnohé zaujímavé informácie, ktoré ako majitelia rodinného domu a záhradky oceníte.

Nádrže na dažďovú vodu

Ak vám je ľúto míňať pitnú vodu na polievanie záhrady, kúpite si plastové sudy na zachytávanie dažďovej. Plastové sudy sú síce fajn, ale oveľa lepšie sú nádrže na dažďovú vodu. Nádrže na dažďovú vodu majú podstatne väčší objem, sú umiestňované do zeme, nezavadzajú a vodu z nich môžete čerpať pomocou kvalitného čerpadla. Sú vyrobené z betónu, takže sa nemusíte báť, že by sa po čase znehodnotili. Ak sa obávate bujnenia baktérii v nádržiach, nemusíte sa báť. Tým, že sú umiestnené pod zemou, voda má nízku teplotu, čo baktérie nemajú rady.
Ak chcete využívať úžitkovú vodu práve na polievanie záhradky v letných horúčavách, čím skôr si objednajte kvalitnú nádrž na dažďovú vodu.

Dvojkomorové žumpy

Ak nemáte zavedenú kanalizáciu, ste odkázaní na vlastnú žumpu. Ak uvažujete nad dvojkomorovými žumpami, ktoré prečisťujú odpadové vody, už viac neuvažujte. Pre vás ako majiteľa rodinného domu, ktorý nemá prípojku na kanalizáciu, to je najideálnejšie riešenie. Z týchto žúmp sa prečistená voda vypúšťa do povrchových alebo podzemných vôd. Ich výhodou je najmä to, že vám predĺžia vyberanie odpadového kalu a sú šetrné k prírode, ale i k vašej peňaženke.

Ak ste z okolia Čadce, vyhľadajte si dodávateľa žúmp v Čadci. Nemusíte sa báť, v skoro každom meste na Slovensku nájdete predajcov kvalitných dvojkomorových žúmp.

Krbové kachle a kvalitné tienenie terasy

Dvojkomorové žumpy a nádrže na dažďovú vodu sú ideálne „pomôcky“ do vašej domácnosti. Ak si chcete spríjemniť letné chvíle na záhrade a terase, kúpte si kvalitné slnečné plachty, poprípade pergoly a terasu si skrášlite novými krbovými kachľami.

Zvládnite horúčavy ešte predtým, ako k nám naplno zavíta letné počasie a kúpte si tieto vyššie spomínané pomôcky. Myslite predovšetkým na životné prostredie, ktoré je samo o sebe už veľmi znečistené.

SHARE