Máte predpoklady stať sa dobrým podnikateľom?

Viacero pracujúcich Slovákov je frustrovaných z prístupu zamestnávateľov a uvažujú nad odchodom zo zamestnania. Zároveň si však uvedomujú, že zmenou zamestnania sa táto situácia nevyrieši. Skoro v každej druhej firme sa zamestnanci sťažujú nielen na nedostatočné finančné ohodnotenie a prístup zamestnávateľa, ale aj na nevhodné pracovné podmienky. Ak ale nechcete pendlovať medzi firmami, čo tak stať sa podnikateľom? Máte však predpoklady stať sa dobrým podnikateľom?

Máte chuť neustále sa vzdelávať

Ak chcete byť dobrým podnikateľom, musíte mať chuť neustále sa vzdelávať. Ak sa chcete stať podnikateľom, nepotrebujete mať nutne školu. Musíte byť šikovný, musíte mať chuť získavať ďalšie informácie o tom, čo by vám pomohlo rozbehnúť váš biznis.
Nemyslite si, že keď sa budete poctivo pripravovať na založenie vlastnej spoločnosti, tým vzdelávanie (získavanie nových informácii) končí. Ešte len začína.

Nesmiete sa báť neúspechu

Ten, kto sa bojí, že neuspie, naozaj neuspie. Ak sa chcete pustiť do podnikania, nesmiete sa báť neúspechu. Musíte byť cieľavedomý, musíte ísť za svojim cieľom a musíte urobiť všetko pre to, aby ste napredovali. Pesimistický podnikateľ nemá šancu.

Ak sa bojíte, že finančne nezvládnete rozbeh podnikania a trápia vás drahé kancelárske priestory, ktoré si nemôžete dovoliť, neznamená to, že svoje podnikanie musíte rovno zabaliť. Na každý problém existuje riešenie a na tento tiež. Je ním virtuálna kancelária. Virtuálna kancelária je vhodná najmä pre začínajúcich podnikateľov, ktorí nemajú peniaze na prenájom vlastných kancelárskych priestorov a potrebujú sídlo pre vlastnú spoločnosť. A vy ste začínajúci podnikateľ a túto službu môžete využiť!

Musíte byť technicky zdatný

Dobrí podnikatelia sa neboja investovať do kvalitného vybavenia firmy, do vzdelaných a skúsených zamestnancov a nejdú len za vidinou zisku. Ak chcete byť dobrým podnikateľom, musíte vedieť aj také základné veci, ako výmenu prázdneho toneru OKI za plný toner OKI, inštaláciu programov do počítačov. Technická zručnosť je dôležitá, dalo by sa povedať, že rovnako ako komunikačná.

Ak máte záujem sa vzdelávať, nebojíte sa neúspechu, ste cieľavedomý a záleží vám na zamestnancoch, určite budete dobrým podnikateľom.

SHARE