Podnikanie je náročné! Čo by ste o ňom mali vedieť skôr, ako začnete?

Viacerí ľudia, ktorí už nemajú záujem pendlovať medzi firmami, rozmýšľajú nad začatím podnikania. Jednoduché založenie firmy a mnohé výhody podnikania však môžu zatieniť nevýhody, ktoré by sme nemali prehliadať. Čo by ste mali vedieť skôr, ako sa pustíte do podnikania?

Na zakladanie spoločnosti nemusíte byť sami

Ak vám zakladanie spoločnosti príde náročné, pretože ste doposiaľ s podnikateľským svetom nemali žiadne skúsenosti, máme pre vás dobrú správu. Vy ako začínajúci podnikateľ máte možnosť využiť pomoc firiem, ktoré vám za vopred dohodnutú sumu založia akúkoľvek právnu formu podnikania bez toho, aby vás to finančne a najmä časovo zaťažilo.

Na zakladanie novej spoločnosti nemusíte byť sami. Stačí, ak využijete takúto pomoc, ktorú viaceré firmy vítali a využili.

Nákup nových náplní do tlačiarní HP zvládnete aj bez pomoci. Na zakladanie vlastnej spoločnosti si ale prizvite skúsených odborníkov, ktorí majú so zakladaním nových spoločností dostatočnú prax.

Ste zo zahraničia a chcete podnikať na Slovensku? Potrebujete organizačnú zložku

Ak ale nemáte trvalé bydlisko na Slovensku a máte záujem svoje podnikateľské aktivity rozšíriť aj na Slovensku, nezabúdajte na to, že aby ste mohli podnikať na Slovensku, potrebujete organizačnú zložku na Slovensku. Bezproblémové zriadenie organizačnej zložky na Slovensku vám umožní rozvíjať podnikateľské aktivity aj mimo vášho trhu. Len pre informáciu, organizačná zložka je vlastne pobočka zahraničnej firmy na Slovensku.

Drahé kancelárske priestory vás môžu položiť

Ako každý začínajúci podnikateľ, tak aj vy budete počítať každé jedno euro. Výdavky budú na začiatku podnikania vysoké. Vo výraznej miere vám ich navýšia aj zbytočne predražené kancelárske priestory, ktoré ako začínajúci podnikateľ poriadne nevyužijete.

Ak neplánujete využívať kancelárske priestory a svoje podnikanie zvládnete riadiť aj z domu, odporúčame vám virtuálne sídlo. Nájdete ho v našom hlavnom meste a mesačne vám dokáže ušetriť aj niekoľko stoviek eur.

Drahé kancelárske priestory môžu vaše podnikateľské aktivity predčasne ukončiť, preto šetrite, kde sa dá. Začnite napríklad prenájmom lukratívneho virtuálneho sídla v Bratislave.

SHARE