Pripravte svoje auto na dlhé cesty

Plánujete cestovať ďaleko od svojho domova a pomaly sa pripravujete na chvíľu, kedy vyrazíte? Skôr, ako ale vyštartujete, mali by ste svoje auto pripraviť na dlhé cesty. Niektorým veciam zabrániť nedokážete, najmä, ak máte staršie auto. Niektoré veci si ale dokážete uľahčiť, keď na to budete myslieť v predstihu. Čo by vám nemalo chýbať na dlhých cestách?

Gumové rohože v aute

Ak cestujete za nepriaznivého počasia, môžete očakávať, že si počas cesty zašpiníte podlahy v interiéri vášho auta. Bez koberčekov do auta si dnes už nevieme predstaviť naše autá, ale čudovali by ste sa, niektorí ľudia nemajú žiadne rohože, ktoré by chránili podlahy pre prachom, vodou a špinou.

Ak vám už koberčeky v aute dosluhujú, uprednostnite kvalitnejšie gumové rohože, ktoré sa ľahšie udržiavajú. Sú vyrábané presne na mieru auta a nemôžete si ich dať do auta inej značky a iného typu. Ak chcete mať luxusnejšie autorohože, obhliadnite sa po 3D rohožiach vyrobených z umelej kože. Sú luxusné a dodajú šmrnc aj staršiemu automobilu.

Vane do kufra

Ak plánujete cestovať niekoľko dní, určite oceníte aj to, aby sa vám batožina v kufri počas jazdy neznehodnotila a nepoprehadzovala. Určite by vás zamrzelo, keby všetko perfektne poukladané by bolo po zastavení a otvorení kufra kompletne prehádzané. Práve v tomto vám majú pomôcť pevné vane do kufra, ktoré zabránia prehádzaniu batožiny a obsahu kufra. Sú protišmykové, takže sa nemusíte báť, že by sa vám batožina šúchala z jednej strany na druhú.

Regenerácia DPF filtra

Ak máte dieselové auto a máte aj DPF filter, čiže filter pevných častíc filtrujúcich škodlivé látky, nezabúdajte na jeho čistenie, čiže regeneráciu DPF filtra. Pravidelná regenerácia DPF filtra zabezpečí plynulý chod vášho automobilu. Nebudete sa musieť báť, že by vás zanesený DPF filter nechal niekde na pol ceste.

Pripravte svoje auto na dlhé cesty a nezabúdajte si pritom do neho dať kvalitnú vaňu do kufra, dobré autorohože a hlavne, skontrolujte si, či váš DPF filter nie je potrebné vyčistiť.

SHARE