Pivot predstavil nová domáci program pre jogu poháňaný umelou inteligenciou

Pivot Yoga prichádza na trh s úplnou novinkou. Inovatívnym spôsobom sa pokúša priniesť štúdio jogy do domácností prostredníctvom umelej inteligencie a technológie snímajúcej pohyby. Po troch rokoch vývoja tak Pivot Yoga môže hrdo oznámiť, že ich systém je dostupný na predobjednávku, zatiaľ však len pre obyvateľov Spojených štátov a Kanady.

Pivot Yoga
Pivot Yoga

Oblečenie so senzormi pohybov

Aj keď yoga nie je šport, na ktorý by ste prostredníctvom bet365 mohli podávať svoje športové tipy, má obrovskú fanúšikovskú základňu. Vie to aj spoločnosť Pivot, ktorej systém umelej inteligencie prichádza so špeciálnymi nohavicami a tričkom na cvičenie jogy. Oblečenie je vybavené 16 senzormi (deväť v tričku a sedem v nohaviciach) a je dostupné vo všetkých veľkostiach. Senzory dokážu monitorovať pohyby používateľa a porovnávajú ich so správnymi pozíciami. Na základe toho vyhodnocujú, či bol pohyb vykonaný správne. Umelá inteligencia, ktorá sa za novinkou od Pivot ukrýva, bola vyvinutá spoločnosťou zaoberajúcou sa technológiami pohybu, TuringSense.

Profesionálny tréner u vás doma

Riaditeľ a zakladateľ spoločnosti TuringSense, Joe Chamdani, k tejto novinke podal aj vyhlásenie. Hovorí v ňom, že z vynálezu sa spolu s nadšencami jogy teší aj samotná firma. Podľa neho totiž v jeho spoločnosti vedia, aké náročné je naučiť sa pózy jogy správne a koľko toho yogíni chcú ešte vylepšovať. Navyše, mnohí z nich netrénujú len v štúdiách, ale aj doma. Riešenie týchto problémov pre firmu predstavovalo investíciu milióna dolárov, no dnes už si ju môžu športovci vopred objednať za sumu, ktorá neprevyšuje hodnotu niekoľkých tréningov v štúdiu.

Po boku profesionála

Používatelia si môžu zvoliť rôzne hodiny jogy od svetovo známych trénerov, pričom tréning im bude vysielaný cez telefón, počítač či televíziu. Keď sa inštruktor objaví na obrazovke, systém umiestni na obrazovku aj takzvaného avatara, ktorý bude kopírovať pohyby používateľa. Tak budú mať zákazníci možnosť sledovať svoje pózy na obrazovke naživo rovno vedľa zvoleného inštruktora. Používateľ sa navyše môže systému spýtať, ako jeho póza vyzerá. Inštruktor na túto otázku zodpovie tým, ako by športovec mal svoju pózu ešte o niečo zlepšiť.

Známe sú už aj ceny

Jeden kus nohavíc a trička od Pivot na predobjednávku stojí 99 dolárov. Na ich plné využitie online hodín je ale potrebné mať prístup aj k aplikácii, ktorá stojí 19 dolárov mesačne. Mobilná aplikácia môže byť stiahnutá v obmedzenej verzii aj zadarmo pre zariadenia s iOS, pričom na verziu pre Android sa ešte len čaká. Chamdani dodáva, že ich vízia je naozaj obrovská. Chcú totiž vytvoriť celkom nový, interaktívny a plne používateľsky prispôsobený spôsob učenia sa a trénovania.

SHARE